ПРОЄКТ № 34


Комплекс обладнання для переробки олійних культур в умовах малої переробки


Місто: Дубляни 

Керівник проєкту: Олег Сукач

Ступінь готовності проєкту:  Дослідні зразки


Ідея проєкту - створення технологічної і технічної бази для органічного виробництва цінних рослинних жирів й функціональних продуктів лікувально-профілактичного призначення.

Пропоноване обладнання для переробки широкого спектру олійних культур має модульну конструкцію, що дає змогу використовувати змінні виконавчі модулі, адаптовані для проведення різноманітних технологічних операцій.
Відеопрезентація проєкту
Презентація проєкту у PDF форматі >>>ЧЛЕНАМ ЖУРІ >>>                                                                          ІНВЕСТОРАМ >>>Свої питання щодо проєкту Ви можете поставити через форму коментарів

Коментарі

 1. В чому унікальність пропозиції? Великі промислові виробники давно мають технологію так званого холодного віджиму, та матимуть конкурентну перевагу економії на масштабі виробництва? Немає огляду ринку ні готової продукції, ні обладнання, не зрозумілий шлях на ринок, яку нішу та долю ви плануєте зайняти, яким чином, немає ринкової стратегії. Немає бізнес-моделі ні реалізацї готової продукції, розрахунок собівартості продукції, виходів готової продукції і цін, каналів продажу, тощо.

  ВідповістиВидалити
 2. Добрий день, дякуємо за запитання. Унікальність полягає в можливостях використання пропонованого обладнання в умовах малої переробки (продуктивність до 50 кг/год); його високій уніфікації (використання одного модуля машини для відтискання олій, іншого - для соків, подрібнювача, гранулятора) та його відповідній енергоефективності.
  Ринок обладнання. Перевага масштабу виробника над розробником зрозуміла, як і експансія китайського обладнання. Усі зразки дуже схожі, однак є один найважливіший критерій за яким оцінюють обладнання. Ви влучно підмітили про «так званий холодний віджим», який з холодним пресуванням нічого спільного немає і далеко не кожен прес може його витримати. Від цього залежить якість отриманої продукції – вміст поліненасичених жирних кислот омега-3, -6, -9.
  Ринок готової продукції. Не одноразово проводили дослідження жирно-кислотного складу різних видів олій різноманітних. виробників. Мас маркет на 90% відсотків представлений купажами дешевих олій та жирами без особливої біологічної чи лікувально-профілактичної цінності. Останні дослідження зарубіжних науковців доводять в рази вищий ефект від омега-3, -6, -9 під час надходження їх з продуктами харчування такими як насіння льону порівняно з промисловими біодобавками, капсулами, гранулами. Тому даний продукт, якщо він виготовлений з якісної сировини і не перегрітий в процесі виробництва можна споживати протягом одного місяця. Їх найкраще виготовляти під замовлення.
  Рентабельність виробництва 1 л олії з насіння льону, або розторопші плямистої знаходиться на рівні 100%. Ринок збуту як і сировина, в основному, місцевий, однак з сучасним розвитком логістики продукція без проблем постачається в будь-який куток України.

  ВідповістиВидалити
 3. Олександр Мащенко13 серпня 2021 р. о 13:18

  Для комерційного використання у фермерських господарствах варто розуміти:
  - вихід олії
  - собівартість переробки 1т насіння
  - потужність (час за яких буде виготовлено мінімальну партію у 20-30 т олії)

  - більшість корисних речовин в олії містяться в фосфоліпідній групі і зазвичай випадають в осад при транспортуванні та зберіганні, тому для массового ринку нажаль не є перевагою. Саме тому вони і відбираються в процесі.

  Виглядає цікавою ідея використання мініатюрних пресів в ресторанах. Що дозволяє максимально зберегти властивості олії і не стикатися з проблемами логістики та збереження якості великих партій.

  ВідповістиВидалити

Дописати коментар

Учасники конкурсу! Не відповідайге на запитання з анонімного профілю!