ПРОЄКТ № 94.


Інформаційно-телекомунікаційна система моніторингу та керування зрошенням "IPoliv"


Місто: Київ

Керівник проєкту: Олександр Ковальчук

Ступінь готовності проєкту: Мінімально працююча модель


Система підтримки прийняття рішень для зрошення на основі польового моніторингу, інформаційної та телекомунікаційної складових. Користувачами системи є фермерські господарства, садівники, власники теплиць і дачних ділянок, науковці. 

Економічна ефективність полягає в заощадженні поливної води, збільшенні урожайності с/г культур за рахунок вчасного поливу та внесення добрив
Відеопрезентація проєкту
Презентація проєкту у PDF форматі >>>Додаткові матеріали:

Сайт проєкту - www.ipoliv.com

ЧЛЕНАМ ЖУРІ >>>                                                                          ІНВЕСТОРАМ >>>


Свої питання щодо проєкту Ви можете поставити через форму коментарів

Коментарі

 1. Аналіз ринку, його структура, в тому числі глобальний ринок? Аналіз конкурентів, деталі? В чому основна цінність, в чому унікальність пропозиції? Вартість рішення, порівняння з конкурентами? Яка ринкова стратегія? З ким із сільгоспвиробників тестували, чи тестували? в чому відмінність від збору данних з комплексних локальних метеостанцій?

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. Анастасiя Волкова10 серпня 2021 р. о 23:59

   Погоджуюся з запитаннями Тараса.
   Додам, що в IoT один з найбiльших проблем є багаторiчна надiйнiсть систем. Такi провадери як Davis та Metos володiють глобаним ринком.
   1) Як ви порiвнюєте свою вартiсть та надiйнiсть систем з цими вже впровадженими технологiями, яким довiряють професiонали?
   2) Якщо ви вважаєте своєю перевагою надання рекомендацiй з поливу, то це буде конкурувати з тими ж Metos та Davis, i також з найбiльшими провайдерами обладнаннями для зрошеннями такими як Netafim, Rivulis та Jain. Вони вдосконалювали свої моделі рекомендацій два десятки років щонайменше. Як ви плануєте з ними конкурувати?
   Якщо ви вважаєте, що можете вийти на ринок за нижчими цiнами нiж наприклад Jain, або Netafim якi виробляють системи в Iндiї та Китаї, як ви балансуватимете якiсть обланання, щоб гарантувати надiйнiсть систем?

   Видалити
  2. Олександр Ковальчук12 серпня 2021 р. о 02:43

   Добрий день, дякуємо за гарні запитання! Тому розпочнемо на них відповідати.
   Ринок. Поки що в планах вийти на український ринок та збір відгуків від співвітчизників. Вартість обладнання на порядок нижча ніж у конкурентів Davis та Metos та набагато нижча ніж у MeteoTrek, які є прямими конкурентами, але програють за рахунок відсутності рекомендацій про полив. Детального аналізу ринку не було проведено через відсутність професійного маркетолога, але головні переваги та недоліки конкурентів нам відомі. Тому для аналізу ринку та зноходження кращих рішень, ми шукаємо інвестиції.
   Локальні метеостанції. Якщо ми правильно зрозуміли питання щодо локальних метеостанцій, то вони і є нашою продукцією і є також комплексними. В майбутньому планується впровадження дистанційного увімкнення систем поливу.
   Тест. Наш проєкт ще молодий і не встиг пройти справжню апробацію в сезоні 2021 року, але є план на 2022 рік. Поки що було тестування на зручність збирання, встановлення метеостанції та використання сайту (знайомий фермер на Хмельниччині). Обладнання майже неперервно тестується на власній дачній ділянці для моніторингу саду і грядок (поливаємо із застосуванням крапельного поливу).
   Особливість. Унікальність нашого рішення полягає у наданні комплексних рекомендацій відносно поливу сільськогосподарських культур на основі автоматичного дистанційного моніторингу, а не тільки моніторинг метеоумов з додатковою можливістю моніторингу вологості грунту на полі, як це пропонують Metos та Davis.
   Вища точність і відповідно якість підтримки рішень забезпечується врахуванням водно-фізичних властивостей ґрунтів на полях користувача через ґрунтові аналізи (https://ipoliv.com/?p=Wat-phys-prop) і обробкою результатів з використанням відкритого програмного забезпечення від USDA, використанням метеорологічних прогнозів для прогнозування водоспоживання рослин на полях (https://ipoliv.com/?p=metprogpage#), завдяки чому користувач може прогнозувати і планувати використання води і своєї поливної техніки на кілька діб наперед.
   Точність моніторингу вологозабезпеченості ґрунту завдяки використанню автоматичних тензіометрів (заявка на патент на корисну модель - u 2021 03449), що у якості показника вологозабезпеченості сільськогосподарських культур, використовують вакуумний тиск у грунті і тому ґрунтуються на принципах прямого вимірювання фізичної величини.
   Процес всмоктування вологи коренями рослин базується на принципах осмотичного тиску і співвідноситься з вакуумом у ґрунті. Це свідчення доступності вологи для рослин. Оскільки корені рослин поглинаючи вологу з ґрунту «ведуть постійну боротьбу» із зростанням вакууму по мірі зменшення вологозабезпечення у грунті, тому вакуум (ступінь розрідження у грунті) є прямим і більш універсальним показником вологозабезпечення.
   Отже наша пропозиція складається із двох складових:
   Обладнання, яке здійснює дистанційний безперервний моніторинг умов (мікроклімат та вологозабезпеченість ґрунту) на полі.
   Онлайн послуга через вебпортал із надання рекомендацій про полив.
   Netafim, Rivulis та Jain. Як було зрозуміло із їхніх сайтів, вони пропонують лише обладнання для зрошення, а ми пропонуємо метеостанції для контролю показників, тому вони не є нашими конкурентами. Ізраїльський Tevatronic, який нещодавно вийшов на український ринок пропонує моніторинг вологості грунту на основі автоматичного тензіометра і його можна вважати більшим конкурентом. Але одиниця їхнього обладнання на сьогодні є у п'ять разів дорожчою ($600+ проти 100-120+ у нас) при відносно однаковій якості.
   Надійність. Тестовий зразок обладнання для метеомоніторингу безвідмовно працює на Хмельниччині з квітня місяця. Два автоматичні тензіометри, виготовлені 2020-го року, використовуються на власній дачній ділянці дотепер. Відмови датчиків вакууму не було. Обладнання постійно вдосконалюється і поліпшується, тому для розвитку проєкту ми шукаємо інвестиції.
   Вибачте, якщо ми не правильно зрозуміли питання і відповідь може здатися неповною. Ми готові більш детально відповісти на всі питання при особистій розмові.
   З повагою, Ковальчук Олександр, керівник проєкту.

   Видалити
 2. Олександр Мащенко13 серпня 2021 р. о 13:41

  Найдорожче в польових метеостанціях зазвичай це обслуговування.
  Продукт буде успішним, якщо буде менш примхливим аніж лідери ринку.. Але реально вони пройшли значну еволюцію в цьому питанні.

  Щодо датчиків вологи грунту. Можливо це гарна технологія і можна було бна ній зосередитись і піти в колаборацію з існуючими виробниками станцій. Але необхідно впевнитись, що існує такий запит і поточні технології не влаштовують.

  Тема однозначно перспективна, але я б радив сфокусуватися на одному конкретному питанні зараз, а не заходити в комплексну конкуренцію.

  ВідповістиВидалити

Дописати коментар

Учасники конкурсу! Не відповідайге на запитання з анонімного профілю!